1. neděle adventní

dne .

Farní ohlášky – 02.12.2018 – 1. neděle adventní

Pondělí – Památka sv. Františka Xaverského, kněze

Čtvrtek – poutní den katedrály, od 16:30 hod. adorace, v 17:30 hod. mše svatá

Pátek – Památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve

Sobota – Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu

Každý den je mše svatá v 7:30 hod. ráno, v úterý studentská mše svatá v 19:00 hod., ve středu, ve čtvrtek a v pátek v 17:30 hod., v pátek navíc Nikodémova noc od 20 do 22 hodin.

Příští neděle – 09.12.2018 – 2. neděle adventní

7:30 - latinská mše svatá 9:00 - mše svatá pro rodiny s dětmi 10:30 - mše svatá

Další informace:

- Tento týden budou probíhat všechny pravidelné aktivity, jen biblická hodina tentokrát nebude.

- V pátek 7. prosince v 17:30 hod. bude v katedrále slavena mše svatá z vigilie slavnosti Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu. Průvod světla vychází v 17:20 hod. z Denisových sadů.

- Začal advent:

  • K požehnanému prožití adventní doby si můžete v kostele na stolku zakoupit Průvodce adventem. Cena je 9 Kč. Je dostupný také na internet jako aplikace pro Android.
  • Pro adventní dobu jsou typické také roráty – ranní adventní bohoslužby. V naší katedrále budou každé pondělí ráno v 6 hodin. Budou probíhat při svíčkách, za zpěvu adventních rorátních písní. Jsou zváni i ti, kteří potom spěchají do školy nebo práce. Po této bohoslužbě si můžete dát rychlou snídani na faře.
  • V sobotu 8. prosince bude v naší katedrále další z cyklu adventních koncertů. Vystoupí Komorní sbor Alter Ego z Bystřice nad Pernštejnem a Dětský pěvecký sbor Resonance z Třebíče. Začátek je v 17 hodin, vstupné dobrovolné.
  • V sobotu 8. prosince dopoledne proběhne duchovní farní obnova s otcem Petrem Šikulou. Začátek je v 9 hodin, zakončení ve 12 hodin mší svatou, potom oběd pro zájemce.
  • Srdečně zveme na divadelní představení „Enigmatické variace“ ve Dvorním divadle v domě U Tří knížat na Jánské ulici. Představení se uskuteční ve středu 19. prosince 2018 ve 20:00 hod. Díky manželům Černínovým bude výtěžek představení věnován na splátku dluhu farnosti. Vstupenky za cenu 200 Kč jsou k dispozici v sakristii. Večer je také příležitostí k adventnímu setkání (nejen) farnosti.