28. neděle v mezidobí

dne .

Farní ohlášky – 15.10.2017 – 28. neděle v mezidobí

Úterý – Památka sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka

Středa – Svátek sv. Lukáše, evangelisty

Čtvrtek – poutní den katedrály, adorace od 16:30 hod., mše svatá v 17:30 hod.

Pátek – Nikodémova noc od 20 do 22 hod.

-         každý den je mše svatá ráno v 7:30 hod.

-         večerní mše jsou v úterý v 19 hodin, ve středu, ve čtvrtek a v pátek v 17:30 hod.

Příští neděle – 22.10.2017 – 29. neděle v mezidobí

7:30 – latinská mše svatá 9:00 – mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi 10:30 – mše svatá

Další informace:

- Ve středu bude setkání třicátníků, ve čtvrtek příprava dospělých na křest a biřmování.

- V pátek od 16:30 hod. bude pravidelná výuka náboženství a spolčo pro druhý stupeň. Tento pátek bude ale přece jen trochu změna. Proběhne tzv. misijní štrúdlování – bude se péct misijní štrúdl. Je možné přijít už od 15 hodin a jsou zvány všechny děti i jejich rodiče. Součástí programu bude také modlitba misijního růžence, v 17:30 hod. mše svatá pro děti a po ní se bude v pečení pokračovat. Biblická hodina ale bude jako každý pátek. Upečený štrúdl se bude nabízet příští neděli, kdy je Den modliteb za misie. Je také možné přinést upečené buchty až přímo v neděli. Dobrovolný výtěžek i sbírka příští neděle se věnuje na misie.

- Hudba v katedrále tento týden. Ve čtvrtek večer proběhne v katedrále koncert Filharmonie Brno v rámci festivalu Moravský podzim. Zajímavý koncert se chystá na páteční večer (19:00 hod.). V rámci projektu Moravská hudební stopa zazní díla Leoše Janáčka a slavného petrovského varhaníka Františka Musila. Všechny srdečně zve Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská. Více zde.

- V sobotu 21. října se uskuteční Diecézní den pro seniory. Bude probíhat v kostele sv. Augustina v Masarykově čtvrti a na církevní základní škole na ulici Lerchova. Na programu je mše svatá, povídání o diecézi, je možné si vyzkoušet trénink paměti, biblické tance, vyzkoušet zdravotní cvičení nebo si poslechnout povídání o zdravé výživě v seniorském věku. Bližší informace na http://spokojenysenior-klas.cz

- Na internetových stránkách naší farnosti najdete aktualizovaný kalendář s většinou důležitých událostí pro období do příštích letních prázdnin.

- Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic: – technik lesní výroby s pracovištěm v Brně a lesích brněnské diecéze; – pracovník údržby s pracovištěm v Brně a na území brněnské diecéze. Pro zájemce jsou bližší informace na internetu.

- Dnes po mši svaté (9:00) je zkouška Petrováčku.