25. neděle v mezidobí

dne .

Farní ohlášky – 24.09.2017 – 25. neděle v mezidobí

Středa – Památka sv. Vincence z Paula, kněze

Čtvrtek – Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa, mše svatá pouze ráno v 9:00 hod.

Pátek – Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů, Nikodémova noc od 20 do 22 h

Sobota – Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve

-         každý den je mše svatá ráno v 7:30 hod.

-         večerní mše jsou v úterý v 19 hodin, ve středu a v pátek v 17:30 hod.

Příští neděle – 01.10.2017 – 26. neděle v mezidobí

7:30 – latinská mše svatá 9:00 – mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi 10:30 – mše svatá

Další informace:

- Tento týden nebude kvůli svátku ve čtvrtek příprava na křest a biřmování, v pátek nebude náboženství pro děti, schůzka ministrantů ani biblická hodina.

- Na faře se můžete napsat do služeb ve farní kavárně.

- Dnes začínají zkoušky našeho dětského sboru Petrováček. Hned po mši svaté v cca 10 hodin na faře. Budou vítáni i všichni noví zájemci od 5 let.

- V pátek 29. září se ale v naší katedrále uskuteční diecézní setkání prvokomunikantů – dětí, které přistoupily letos k prvnímu svatému přijímání. Mezi nimi budou i děti z naší farnosti. Mše svatá s biskupem Vojtěchem je v 10:00 hod.

- Hudba v katedrále v tomto týdnu. Dnes v neděli 24. září v 18:00 hod. zazní v naší katedrále varhanní koncert Kateřiny Chrobokové KATTA v rámci festivalu Bachův varhanní podzim. Ve středu 27. září v 19:30 hod. se zde uskuteční zahajovací koncert nové sezóny Filharmonie Brno. Zazní oratorium Dětství Ježíšovo Hectora Berlioze.

- Základní škola varhanická Brno na Smetanově ulici nabízí 7 posledních volných míst. Ty je možné naplnit dětmi od 5 let vyučovanými přípravnému hudebnímu studiu nebo zájemci o sborový zpěv ve věku od 7 do 19 let. Školné za pololetí činí 1200,- Kč. Podrobnosti jsou k dispozici v sakristii.

- Kurz Alfa. Pohybujete se také mezi nekřesťany? Máte mezi přáteli takové, kteří se ptají po smyslu života, hledají Boha různými cestami? Chtěli byste jim dát poznat svou víru, ale nevíte přesně jak? Pozvěte je na kurz Alfa, aby se mohli seznámit se základy praktického křesťanství a živým křesťanským společenstvím. Podzimní kurz Alfa začne 5. října 2017 v 19 hodin při kostele u jezuitů.

- Kurz Tajemství partnerských vztahů. Chceš se dozvědět něco nového o vztazích? Cyklus přednášek s workshopy pro mladé lidi ve věku od 18 do 26 let (pro zadané i nezadané). Témata setkání: důležitosti vzájemného poznávání, životních hodnot a cílů, rozdílnosti mužské a ženské identity, vliv původní rodiny na osobnost, na vztah a na období chození. Začínáme 26. září od 18:00 do 20:00, na faře na Petrově 9, bližší informace a přihlášení: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .