Varhanní léto na Petrově

Koncerty začínají vždy v 19:30

Program koncertů

Virtuální prohlídka katedrály

Virtuální prohlídka katedrály

Hovory o víře

Více informací...

Nikodémova noc

Setkej se s Ježíšem v noci!

Každý pátek od 20:00 do 22:00 hodin

Více informací...Misijní štrúdlování 2017

dne .

V pátek 20. října 2017 proběhne na petrovské faře tzv. misijní štrúdlování – bude se péct misijní štrúdl. Je možné přijít už od 15 hodin a jsou zvány všechny děti i jejich rodiče. Součástí programu bude také modlitba misijního růžence, v 17:30 hod. mše svatá pro děti a po ní se bude v pečení pokračovat. Biblická hodina ale bude jako každý pátek. Upečený štrúdl se bude nabízet v neděli 22. října, kdy je Světový den misií. Je také možné přinést upečené buchty až přímo v neděli. Dobrovolný výtěžek i nedělní sbírka budou věnovány na misie.

František Musil znovu na Petrově

dne .

V pátek 20. října 2017 v 19:00 hod. zazní v brněnské katedrále v rámci projektu Moravská hudební stopa díla Leoše Janáčka a slavného petrovského varhaníka Františka Musila. Všechny srdečně zve Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská. Více zde.

Prvokomunikanti 2017 v katedrále

dne .

V pátek 29. září 2017 se v naší katedrále konalo setkání dětí, které letos přistoupily poprvé ke svatému přijímání. Mezi nimi také některé děti z naší farnosti. Na fotografie se můžete podívat zde.

Pouť prvokomunikantů 2017

PULS - pozvání do velké rodiny malých dárců

dne .

V neděli 24. září 2017 zazní při bohoslužbách ve farnostech výzva otce biskupa Vojtěcha Cikrleho k podpoře Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Posláním Fondu PULS je shromažďovat prostředky na materiální zajištění kněží a pastorace. Cílem je vytvořit velkou rodinu malých dárců, kterým záleží na budoucnosti církve, a proto ji chtějí podpořit svými dary.  Veškeré informace o fondu PULS  jsou dostupné na internetových stránkách fond.biskupstvi.cz  nebo v tiskovinách, které se průběžné distribuují do farností. 

PoMrákotínské setkání dětí

dne .

V pátek 8. září 2017 se uskuteční potáborové setkání dětí, které se letos zúčastnily farního tábora v Mrákotíně. Setkání začne mší svatou v 17:30 v katedrále, jejíž hudební doprovod bude tvořen z tábornických písní. Prosíme zpěvníky s sebou! Poté se děti i táboroví vedoucí přesunou na faru, kde bude připraven společný program (cca do 19:30) složený např. z chutné večeře, fotografických vzpomínek, z rozcvičkové choreografie, společné hry atd.

Vyučování náboženství ve školním roce 2017/2018

dne .

Jak to bude s vyučováním náboženství v nadcházejícím školním roce 2017/2018? Na Bakalce bude pokračovat náboženství s panem kaplanem otcem Jiřím podobně jako loni. Podobně na petrovské faře bude náboženství opět v pátek v 16:30 hod., první setkání bude 22.9. (v tento den opět začnou také pravidelné mše pro děti). Přihlášky můžete vyplnit a přinést na začátku září. Jsou k dispozici v sakristii nebo také zde.

Žehnání aktovek

dne .

Požehnání žákům a studentům u příležitosti začátku nové školního roku proběhne v neděli 3. září 2017 při mši svaté v 9 hodin.